1 Şubat 2016 Pazartesi

Biten Ürünler #1

2016 yılından herkese merhaba! (30 gün geç kaldı.)

Bloga çok sık yazamıyorum ancak elimden geleni yaptığıma emin olabilirsiniz.

Yılın ilk yazısı son zamanlarda bitirdiğim ürünler üzerine olacak. Instagram hesabımda diğer biten ürünlerime dair bilgileri de bulabilirsiniz.

Fotoğraftaki ürünlerin en eskisini neredeyse 6 aya yakın bir süredir kullanıyordum. Yani sadece Ocak ayı içerisinde kullanmaya başlayıp bitirdiği düşünmeyin. Gerçi tabi düşünmezsiniz de ben önlemimi alayım :)

SAÇ BAKIM ÜRÜNLERİ

Biten Saç Bakım Ürünleri
Üzülerek söylemeliyim ki saç konusunda oldukça dertli biriyim; hem seyrek hem de aşırı kuru ve ince telli saçlarım var. Dolayısıyla pek çok saç bakım ürünü kullandım. Son zamanlarda kullanıp bitirdiğim ürünler hakkında kısaca bir yorum yapmak istiyorum.

Dax Supergro Saç Bakım Maskesi: Bildiğiniz vazelinin bir iki yağ eklenerek saça uyarlanmış hali diyebiliriz. Bu ürünün en büyük vaadi saç uzatmayı hızlandırması idi. Açıkçası başlarda bu tip bir değişiklik fark etmemiştim ama son zamanlar saçımın gerçekten uzadığını fark ettim. Tabi saçımın doğal döngüsü ile de alakalı bir durum olabilir bu. Ürünün "bayık" bir kokusu bar başka türlü tarif edemedim. Kullanırken beni en rahatsız eden nokta kokusu olmuştu. Bu ürünü kullanırken önce ürünü ellerimde biraz ısıtıp sonra saç diplerime masaj yaparak uyguladım, daha sonra da saç uçlarıma biraz sürdüm. Yaklaşık 2 saat saçlarımda bekletip duruladım. Genel olarak okuduğum kadarıyla durulama konusunda pek çok kişi sıkıntı yaşamış. Ben saçlarımı hiç ıslatmadan şampuan sürdüm ve ürünü kolaylıkla duruladım. Ürün hakkında net bir kararım yok. Alırım da diyemiyorum almam da diyemiyorum. Belki ilerde tekrar kullanırım; çünkü açıkçası benim için önemli olan saçların beslenmesi ve nemlenmesiydi ki bu üründe bu konuda benim için yetersiz kaldı.

Entelex Saç Oluşumunu Destekleyen Tonik: Bu ürün hakkında çok kesin konuşmak istemiyorum çünkü içerisinde entele(bit) otu var ve bildiğim kadarıyla bu zehirli bir ot. Dolayısıyla gidin bu ürünü alın demiyorum. Ürün içersinde bu otun yanı sıra elma sirkesi ve su var. Sürdüğünüz zaman da yoğun bir şekilde sirke kokuyorsunuz. Entelex'in vaadi saç çıkarması. (Çıkarmadı) Ancak saçlarımın güçlenmesini sağladı ve parlaklık kattı. Bu yüzden bu üründen bir tane daha aldım. Kullanmaya devam edeceğim. Ben Entelex'i bulunduğum mahalledeki bir aktardan aldım.

Natürel Saç Bakım Yağı: Bu yağı bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine A101'den almıştım. İçinde pek badem yağı, fındık yağı ve şimdi adını hatırlayamadığım bir kaç yağ daha vardı ancak yine içinde bulunan çam terebentin yağının yoğun kokusundan ötürü bir daha almayacağım bir ürün oldu çünkü çam terebentin yağı fazla kullanıldığında saçları kurutuyor. Benimse en son isteyeceğim şey bu.

Barcelino Saç Bakım Yağı: İşte bu ürünü çok sevdim. Ürünün içeriğine internetten kolayca ulaşabilirsiniz. Saçlarımı oldukça yumuşattı ve kullandığım süre boyunca parlak bir görüntü sağladı. Şu an kullandığım ürünler bitince yenisini tekrar alacağım. Saçları kökten uca besliyor ve memnun kaldım.

Down Under Natural's Hacim Veren Şampuan: Bu markanın ürünlerini içerisinde sülfat bulundurmadığı için seviyorum ancak açık konuşmak gerekirse saçlarımı hacimlendirmedi. Temizlemesi güzeldi ve ara ara aldığım bir ürün; fakat daimi saç bakım rutinime dahil ettiğim bir ürün değil.DİĞER ÜRÜNLER

Duru Natural Zeytinyağlı Sıvı Sabun: Aslında bu ürünü dahil etmek gibi bir niyetim yoktu; ancak şans eseri diğer ürünlerle aynı dönem bitince o da listeye girdi. Sabun işte, kokusu da güzeldi. Alırım :)

Dalin Bebek Şampuanı: Makyajımın "kaba"sını almak için kullandığım ürün. Benim gözlerimi tek yakmayan bebek şampuanı Dalin. Yaptığım ne kadar sağlıklı bir şeydir orası tartışılır ancak göz makyajımı çok güzel çözdüğü için yenisini aldım kullanmaya devam ediyorum.

Biten Kozmetik Ürünleri

Nuxe Reve De Meil Dudam Bakım Kremi: Bu listede en uzun süredir kullandığım ürün. 6 aydan daha uzun bir süredir kullanıyordum. Genel olarak ürünün kokusu "portakallı keke" benzetilmiş ancak ben bu ürünün kokusunu ekşimiş portakala benzettim. Bu ürünün en sevdiğim noktası üstüne mat ruj sürsem dahi ürünü parlatmamasıydı ancak son bir aydır yapısı biraz değişmişti ve daha yağlı bir hale gelmişti. Haliyle rujların yapısını da etkiliyordu. Sanırım tam zamanında bitirdim. Nemlendirmesi başarılıydı. Yenisini açtım.

Maybelline Falsies Volume Express Waterproof Rimel: Bu listede çöpe giden tek ürün bu rimel oldu. Yapısı bana hitap etmedi. Çok sıvıydı ve her yere bulaşıyordu. Ayrıca makyajımı temizlerken sürekli kirpiklerimi döküyordu ve rimellerde en sevmediğim görüntü olan yapışık kirpiklere sebep oluyordu. Kullanamadım ve çöpe attım.

Uzun bir bitenler yazısı oldu. Umarım aklınıza takılan herhangi bir ürünle ilgili az da olsa fikir sahibi olmuşsunuzdur.

Hoşçakalın!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder