20 Haziran 2015 Cumartesi

Flormar Quartet Eye Shadow-Copper Dreams(401)

Herkese merhaba!

Mutlu Cumartesiler dilerim. Bugün sizlere uygun fiyatlı ve doğal tonlu oldukça hoş bir far paleti olan, Flormar markasına ait Copper Dreams'ten bahsedeceğim.


Flormar-Copper Dreams dörtlü far paleti temel göz makyajınızı rahatlıkla yapabileceğiniz tonlardan oluşan bir palet. İsminde "copper" yani "bakır" kelimesi geçse de aslında barındırdığı ton bakırdan ziyade daha pembe tonlu yumuşak bir kahverengi.


Flormar Copper Dreams, Flormar'ın dörtlü far paletlerinden 401 numaralı olanı. Gördüğünüz gibi palet biraz pisleniyor çünkü farlar tozutma yapmaya müsait; ancak bu tozutma sorunu çok fazla olmadığı için gözlere düzgün sürüldüğünde göz altlarına pek fazla dökülme yapmıyor.


Gelelim palette bulunan renklere: İlk ve en açık renk içinde altın rengi ışıltılar olan bir beyaz. Elimde yok fakat bir kıyaslama yapacak olursam Nars markasının Albatros isimli aydınlatıcısına oldukça benziyor. Sürümü kolay, yumuşak yapılı, dağıtmaya elverişli bir ton.

İkinci renk içinde açık pembe ışıltılar bulunan bir sütlü kahverengi. Renk tanımlama konusunda pek başarılı değilim, fakat bu renk o kadar yumuşak o kadar güzel bir renk ki her göz rengine kolayca yakışabilir. Sürümü kolay, biraz tozutuyor, dağıtılmaya elverişli bir ton.

Üçüncü renk ikinci rengin içine hafif bakır karıştırılmış hali. Tek başına sürüldüğünde bile asla çiğ durmuyor. Sürümü kolay, yumuşak ve dağıtması kolay bir far.

Dördüncü ve son renk ise paletin koyu kahverengi tonlu farı. Bu far hem gölgelendirmede hem de tek başına uygulamada çok iyi iş çıkarıyor. Sürümü kolay, dağıtılması diğer üç renge göre azıcık daha zor ve yumuşak bir far.

Kalıcılık konusunda zamanla çizgilere dolma sıkıntısı yaşatan Flormar Copper Dreams, işini iyi yapan bir far bazı üstüne uygulandığında günlük makyajınızı 6-7 saat silinmeden tamamlayacaktır.

Renklerin anlattığım sırayla gözlerimdeki görüntüsü şu şekilde(far bazı uygulamadan sürdüm):

Flormar Quartet Eye Shadow-Copper Dreams- altın ışıltılı beyaz
Flormar Quartet Eye Shadow-Copper Dreams- açık şampanya tonlu kahverengi
Flormar Quartet Eye Shadow-Copper Dreams- koyu şampanya tonlu kahverengi
Flormar Quartet Eye Shadow-Copper Dreams- kahverengi
Eğer sizler de günlük makyajınızı tek bir paletle yapmak ve fazla uğraşmak istemiyorsanız Flormar-Copper Dreams far paletine bir göz atabilirsiniz.

Hoşçakalın!

2 yorum:

  1. Paletteki açık sar hariç diğer renkleri bayıla bayıla kullanıyorum :) sanırım en sevdiğim farlarım bunlar :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Gerçekten çok hoş bir palet. Ben çok geç keşfettim ama şu an çok memnunum :)

      Sil